Blažek Moto Gisela: Češi stvořili unikátní cafe racer

Tato motorka vznikla na zakázku, ale autorům se tak zalíbila, že ji zařadili do výrobního programu. Základem je přitom Yamaha YBR 125. První kus zamířil do Bratislavy.

Česká společnost Blažek Moto sídlící v Jablonci nad Orlicí se věnuje stavbě zakázkových motocyklů. Ale kromě toho má i svůj vlastní výrobní program. Na jejích stránkách naleznete například model Konrad vycházející z BMW K110 nebo Hans, jehož základem je Honda CB 500. A nyní přišel na řadu třetí cafe racer, tentokrát s mnohem menším objemem i výkonem. Novinka s názvem Gisela je totiž výrazně propracovanou Yamahou YBR 125. Zůstal z ní jen rám a jednoválcový motor. Téměř všechno ostatní je nové. Blažek Moto se totiž pyšní velkým podílem ruční práce.

street light and traffic signals


Jawa 210: Český nadšenec přeměnil Babettu na drsný scrambler
Stylový design dotváří autorská nádrž, nové blatníky, řídítka či kožené sedátko. Zároveň je Gisela odstrojena od všeho nepotřebného, ​​jak se na puristický cafe racer patří. Díky tomu je asi o 25 kg lehčí než originál od Yamahy. Takže 7,3 kW z jejího jednoválce nabídne více dynamiky. Jak je ovšem pro Blažek Moto typické, i Gisela kombinuje svět dávno minulý s nejmodernějšími technologiemi. Takže odemknout ji můžete aplikací v mobilním telefonu. Nechybí LED reflektory, směrová světla integrovaná do rukojetí, propojení s řídící jednotkou motoru přes Bluetooth nebo displej místo „budíků“.