Proč se Slovákům vyplatí KHL? Ruský portál ukázal šesticiferné důvody

Sportovní web Sport-express zveřejnil žebříček 160 nejlépe placených hráčů příští sezóny KHL. Christián Jaroš vydělá za sezónu víc, než Michal Čajkovský.

Nejlepší placený Slovák v KHL je Christián Jaroš.

Bývalý čeští hokejista Jakub Koreis a několik diskutujících se vyjádřilo kriticky na adresu slovenských hokejistů, kteří podepisují smlouvy s mužstvy ruské KHL.

Teď už je částečně zřejmé, proč je pro hráče soutěž atraktivní. Podle žebříčku zveřejněného na sport.express.ru je na 29. místě nejlépe placených hokejistů Christián Jaroš. Roční plat nové posily Avangardu Omsk je 50 milionů rublů (840 tisíc eur) před zdaněním.


Konflikt je nezastavil. V Omsku finišují na nové G-Drive aréně

Ice Hockey Rink Arena: Professional Player Shooting the Puck with Hockey Stick. Focus on 3D Flying Puck with Blur Motion Effect. Dramatic Wide Shot, Cinematic Lighting.

Horší umístění i příjem má další slovenský obránce Michal Čajkovský. Bronzový medailista z olympiády v Pekingu, který má smlouvu s Novosibirskem, si ročně přijde na 37 milionů rublů (617 tisíc eur).

Třetím Slovákem, který by měl v sezóně 2022/23 působit v KHL je útočník Michal Krištof. Ten by měl v nejbližších dnech uzavřít přestup z Komety Brno do Vladivostoku.

Pro zajímavost, vůbec nejlépe ohodnoceným hokejistou KHL má být útočník Lokomotivu Jaroslavl, který odmítl odjet do NHL a ročně vydělá 90 milionů rublů (1,5 milionu eur).