Třicátník navštívil všechny země světa. Jak své cesty celých 10 let financoval?

Drew absolvoval 1 458 letů a 1 117 jízd autobusy a vlaky – přesně tolik cest musel uskutečnit, aby naplnil svůj cíl procestovat celou Zemi. A podařilo se mu to za méně než deset let, čímž se stal 250. člověkem na světě, který „všude byl a všechno viděl“.

Poslední zemí na jeho 197bodovém seznamu byla Saúdská Arábie. OSN sice uznává 193 suverénních států, ale Drew přidává i čtyři další – Kosovo, Palestinu, Tchaj-wan a Vatikán.

V roce 2017 navštívil také Slovensko.

Podle vlastních slov si mladý cestovatel cesty a pobyty moc neplánuje a staví spíše na spontánnost.

V každé zemi pobyl průměrně asi týden. Na některé ministátiky jako Lucembursko, Monako, Lichtenštejnsko a několik zemí uprostřed Jižní Afriky – mu stačilo i 24 hodin, ale v jiných strávil i více než tři měsíce.

Ve Vietnamu, na Filipínách, v Thajsku, Jižní Koreji a v České republice dokonce žil více než půl roku.

Jak řekl pro CNBC, největší výzvou bylo získat víza do uzavřených zemí, 160 jich navštívil bez víz, ale do 40 států si je musel vyřizovat.

Nejtěžší získával povolení ke vstupu do Íránu, Turkmenistánu, Severní Koreje, Jižního Súdánu, Venezuely, Afghánistánu, Iráku, Sýrie.

Jeho způsob cestování je jedinečný v tom, že spoléhá na své sledovatele na sociálních sítích. Všude hledá kontakty a místní mu ukazují nejzajímavější atrakce své země.

Pandemická situace ve světě výrazně ovlivnila i jeho cestování, za posledních 18 měsíců byl asi 80krát na testech a stihl navštívit 20 zemí – z toho do 14 se vrátil opakovaně a do 6 zavítal poprvé, aby tak završil svůj seznam.

Covid však neobešel ani jeho, nakazil se v Iráku, ale až v Afghánistánu si uvědomil, že ztratil čich a chuť.

Jeho nejkrásnější zážitek je setkání s kmenem trpaslíků, geneticky nejnižšími lidmi, ve Středoafrické republice.

Jelikož žijí daleko od civilizace, z hlavního města Bangui, kam přiletěl letadlem, musel jet osm hodin taxíkem do středu ničeho a potom ještě dvě hodiny kráčet lesem. Tito lidé prý nikdy předtím ještě neviděli ani bělocha, natož ještě nepygměje.

West of Juneau, AK, Glacier Bay NP is a national monument and UNESCO World Heritage Site.

Naopak mezi nejhorší zážitky na cestách patří otravy jídlem, které ho postihly asi 30krát. Nejsilnější měl v Jemenu, po které zhubl až 10 kilogramů.

Vášeň a výdělky

Jak však Drew své cesty křížem-krážem po zeměkouli financoval? Začal jako učitel angličtiny v Koreji, vydělával 2000 dolarů měsíčně a bydlení bylo zdarma. Měl tehdy 22 let, takže jako mladému člověku s velkými sny se mu podařilo něco našetřit.

V roce 2015 se začal věnovat sociální síti Snapchat, kde jej sponzorovalo mnoho značek. Dostal například 5 000 dolarů, aby se vydal na olympiádu v Riu de Janeiru a vytvořil na Snapchatu fotopříběhy. Rok snapchatování mu vynesl 30 000 dolarů, což je pro nenáročného turistu docela dost.

Dalším zdrojem příjmů je jeho blog, na kterém vydělává díky spolupráci s hostely a nízkonákladovými leteckými společnostmi, které propaguje.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram